Mutasyonlu Koronavirüs Görülen Brezilya’ya Kapılar Kapandı

Mutasyonlu Koronavirüs Görülen Brezilya’ya Kapılar Kapandı

ABONE OL
22 Ocak 2021 21:35
Mutasyonlu Koronavirüs Görülen Brezilya’ya Kapılar Kapandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye, daha önce mutasyonlu koronavirüs nedeniyle İngiltere, Danimarka, ve Güney Afrika’ya kapılarını kapatmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Brezilya’da artan vakalar sebebiyle uçuşları geçici olarak engellediklerini açıkladı.

2020’nin son günlerinde İngiltere’de ortaya çıkan mutasyonlu koronavirüs, tüm dünyayı tedirgin etmişti. Türkiye, mutasyonlu koronavirüs sebebiyle İngiltere’nin yanı sıra Danimarka ve Güney Afrika ile de uçuşları ertelemişti.

BREZİLYA’YA UÇUŞLAR DURDURULDU MU?

Hızlı bir şekilde yayıldığı belirtilen mutasyonlu koronavirüs sebebiyle, geçici olarak uçuşları durdurulan İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’nın arasına Brezilya’da eklendi. Brezilya’nın mutasyonlu koronavirüs vakaları sert bir artış gösterirken, Türkiye’de bu oluşan duruma karşı tedbirlerini alarak Brezilya’ya uçuşları geçici süreliğine durdurdu.

FAHRETTİN KOCA: “BREZİLYA DA EKLENDİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Fahrettin Koca, “Mutasyon sebebi ile İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştı. Bu ülkelere bugün itibariyle artan mutasyonlu virüs kaynaklı vakalar sebebiyle Brezilya da eklenmiştir” ifadelerine yer vererek, Brezilya’ya uçuşları geçici süreliğine durdurulduğunu belirtti.

İŞTE FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI:

Mutasyonlu Koronavirüs Görülen Brezilya'ya Kapılar Kapandı

Mutasyonlu Koronavirüs Görülen Brezilya’ya Kapılar Kapandı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.