Özel Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Özel Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Sokağa çıkma kısıtlaması şartlarına uymak koşuluyla özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim yapılabileceğini duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim yasağının 15 Şubat’ta sona erdiğini duyurdu.

ABONE OL
11 Ocak 2021 22:09
Özel Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye’de de çeşitli önlemler alınmıştı. Özellikle uzaktan eğitime geçilen okullar ve kurslar mevcuttu. Koronavirüs kapsamında alınan kararlar doğrultusunda yapılan bu kısıtlamalar için ilk esneklik Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Özel eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin önünü açan karara göre 15 Şubat’tan itibaren kurumlar yüz yüze eğitime kapılarını açabilir. Milli Eğitim Bakanlığından duyurulan karara göre, rehabilitasyon merkezleri, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim merkezleri ve sürücü kurs merkezleri artık yüz yüze eğitim verebilecek.

Özel Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim Şartları Nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitime izin verilmesine karşılık 30 Kasım 2020 tarihinde alınan sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Kurs öğrencilerinin sokağa çıkma yasağını delmesi kendilerine yaptırım olarak geri dönecek. Özel eğitim kurumlarında burs verme konusunda da açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı Mayıs 2021 tarihine kadar sürelerin uzatılacağını açıkladı. Buna göre özel eğitim kurumlarında 15 Şubat’tan itibaren yapılacak olan yüz yüze eğitimlerde dönemin şartlarına göre alınmış koronavirüs pandemisi tedbirlerinin harfiyen uyulması zorunlu koşuldu.

Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Eden Vatandaşlara Ne Ceza Veriliyor?

Hafta içi ve hafta sonu olarak ikiye ayrılan sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlara idari para cezası uygulanmaktadır. Zorunlu haller dışında ve muaf meslek grupları harici dışarıya çıkan vatandaşların tespiti anında 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanırken, eve dönmemekte direten vatandaşların 2 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması talep edilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.