Dolandırıcılar Şimdi De Koronavirüs Aşısı Satıyor!

Dolandırıcılar Şimdi De Koronavirüs Aşısı Satıyor!

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisi devam ederken Reuters haber ajansından dünyayı şok edecek bir açıklama geldi. Özellikle İngiltere ve Avrupa’da sahte aşı satışları yapılıyor. 150 dolara sunulan aşıyı internetten satıyorlar.

ABONE OL
11 Ocak 2021 22:10
Dolandırıcılar Şimdi De Koronavirüs Aşısı Satıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs pandemisi Türkiye’yi de ciddi anlamda etkiledi. Hem vatandaş sağlığı hem de ülke ekonomisi kötü duruma gelirken, mutasyona uğrayan virüs halkta korku oluşturmuştu. Yetkililerin mutasyon virüsün gençleri de etkilediğini belirtmesi üzerine korunma tedbirleri arttırılacağa benziyor. İngiliz Reuters haber ajansının yaptığı habere göre Avrupa ülkelerinde internet sitesi ve mail yoluyla 150 dolara koronavirüs aşısı satıldığı ortaya çıktı.

Dolandırıcıların Yeni Taktiği Koronavirüs Aşısı 1100 TL

Wuhan’dan geldiği belirtilen aşının 150 dolara satılırken, AstraZeneca aşısı için 110 dolar, Moderna aşısı için 180 dolar, Pfizer / BionTech aşısı için 150 dolar fiyat biçen dolandırıcılar, insanların sağlığını tehdit ediyor. Dolandırıcılara inanıp aşı alan kişilerin sağlığını yitirebileceğini belirten yetkililer, vaat edilen aşıların gönderilmeyeceğini bekliyor. Ekstra para verenlere özel paketle buzlu teslimat garantisi veren bu dolandırıcıları dikkate almamak gerekiyor. Pfizer bu konuya bir açıklama getirerek “İnternetten aşı siparişi vermeyin, bu aşı haberlerine inanmayın. Aşı çalışmaları sadece devlet kontrolünde olmalı.” dedi.

Interpol ve FBI Dolandırıcıların Peşine Düştü

Halkın sağlığını tehdit eden dolandırıcıların belirli meblağ karşılığında aşı satıyormuş gibi davranması kötüyken, aşı adı altında bilinmeyen sıvıların gönderilebileceği de korkutucu bir hal alabilir. Bu sebeple Dünya Polis Teşkilatı Interpol ve Amerika Federal Bürosu FBI dolandırıcıların peşine düştü. Koronavirüs pandemisinden dahi nemalanmak isteyen dolandırıcılara geçit vermemek için internetten aşı satın almayın, e-mail yoluyla gelen aşı tekliflerine geri dönüş sağlamayın. Aşılar sadece devletlere teslim edilecek ve devlet kontrolü altında uygulanacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.