Memurların Lojman Ücretleri Belli Oldu

Memurların Lojman Ücretleri Belli Oldu

2021 pandemi ve maaş zamları öne çıkan bir yıl olurken lojmanda kalan memurların ödeyeceği kiralar da belli olmaya başladı. Milli Emlak açıklama yaptı.

ABONE OL
11 Ocak 2021 22:06
Memurların Lojman Ücretleri Belli Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2021 yılı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü yeni bir açıklama yayınladı. Bağdadi, kerpiç ve ahşap evler için metrekare fiyatı 3.07 lira oldu. Kamuya ait lojmanlarda kalan memurlar için kalorifersiz evlerin metrekaresi 4.80 lira olurken, kaloriferli evlerde kalan memurlar metrekare başına 6.30 lira ödeyecek.

Kamu Lojmanlarındaki Fiyat Artışı Resmi Gazetede

Resmi Gazete’de Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından güncellenen metrekare ücretleri yayınlandı. Bu güncelleme 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacak. Bağ evi gibi, köy evi gibi kamu kuruluşlarına ait olan bağdadi, kerpiç ve ahşap evlerin metrekaresi 3.07, kamuya ait kalorifersiz lojmanların metrekare fiyatı 4.80, kamuya ait kaloriferli evlerin metrekaresi 6.30 olduğu duyuruldu. Ekstra olarak apartman görevlisi veya kaloriferci bulunan konutlardan metrekare başına 0.74 lira bu giderlerin ücreti alınacak.

Lojmanların Yakıt Bedeli De Belli Oldu

Kamu konutlarında veya kamu yönetmenliği dahil olan konutlardan oturanlar için eğer dairesinde kalorimetre cihazı veya ısı pay ölçer takılı değilse metrekare başı yakıt bedeli alınacak. Metrekare başına 2.52 lira ödeme alınacak olan binalar için ısı pay ölçer takılması da gündemde.

Memurların Zamlı Maaşları 15 Ocak’ta Başlıyor

 Sözleşmeli, geçici veya kadrolu memurlar için belirlenen %3 zamma karşın enflasyon oranında arttırma olan %8.36 oranı da uygulanarak 15 Ocak’ta yeni maaşa geçilmesi bekleniyor. Pandemi nedeniyle fiyatların artışı zam oranlarının da yükselmesine sebep oldu. Memurlar için ikinci altı ay zam oranları TÜİK tarafından yayınlanacak enflasyona göre tekrar değerlendirilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.