Başiskele’mi? Gel Gez Gör

Başiskele’mi? Gel Gez Gör

Mavi'nin ve Yeşil'in arasında ilgi odağı olan Başiskele'miz Kocaeli'nin parlayan yıldızıdır...

ABONE OL
12 Ocak 2021 05:18
Başiskele’mi? Gel Gez Gör
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Mavi’nin ve Yeşil’in arasında ilgi odağı olan Başiskele’miz Kocaeli’nin parlayan yıldızı konumunda, gelen misafirlerinin Yeşiline ve Mavisine ayrı ayrı ilgi duyduğuda bir aşikar. Hızlı nüfus artımı ve hızlı gelişimiyle dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Başiskele sadece doğası ve deniziyle değil tarihi birikimiyle de ele alınması gereken bir konumda, Milli mücadeleye 145 gönüllüsüyle katılan ve binlerce yunan askerine karşı Türk destanı yazan servetiye cepheside unutulmamalıdır. Haç ile hilalin kavgasında Servetiye Şehitlerinin mücadelesi biz mirasçıları olarak gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir.

Nüfus artışı ve hızlı gelişimi, ilçeye olan odağı arttırıyor. Bununla birlikte İlçe Kaymakamlığı’nın “Gel Gez Gör Projesi” Kapsamında genç bir ilçe olan Başiskele’mize uluslararası tanıtımını yaparak ilçe turizmini artırmayı hedefliyor. Menevşe Yaylası, İnönü Yaylası, Sıcakdere Kanyonu ve birçok doğa güzellikleri olan ilçemiz yaz ve kış aylarında ayrı ayrı güzellikler sunmaktadır. Dünyayı ve ülkemizi birçok alanda etkileyen Covid-19 salgını sosyal anlamda da ilçemizin gezip görülecek yerlerine ziyaretleri haliyle etkilemektedir. İnşallah en kısa zamanda normale dönmek dileğiyle sağlıcakla kalın…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.