Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

ABONE OL
18 Ocak 2021 13:08
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında yüz yüze eğitim ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk’un açıklamasına göre, 15 Şubat’ta okulların açılması bekleniyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle okullara ara verilip uzaktan eğitime geçilen sistem için bakan Ziya Selçuk’tan müjdeli haber geldi. CNN Türk’te katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “15 Şubat’ta okulların açılması ilke kararı var” ifadeleri ile tüm öğrencilerin dikkatini üzerine çekti. Bakan Ziya Selçuk, okulların yüz yüze eğitime açılmasını kademeli olarak başlatacaklarını da dile getirdi.

MİLİİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK: “15 ŞUBAT’TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un açıklamasında, “Bizim baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde Kabine’nin alacağı kararlara bağlı. Biz aslında çok kontrollü gittik. 15 Şubat’ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat’tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye’deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Selçuk, açıklamasının devamında ise okulların yüz yüze eğitime kademeli olarak geçeceğini de dile getirdi. Bakan Ziya Selçuk, “Şimdi bununla ilgili karar salgının seyri bakımından Bilim Kurulu’nun ortaya koyacağı tavır; tüm sınıflar açılabileceği şeklinde ise, bizim başka ne senaryomuz vardı. 2 gün 2 gün seviye sınıfları vardı. Dünyaya baktığımızda küçük yaşlarda riskin daha az olduğunu görüyoruz. Bizim hali hazırda gördüğümüz tablo şu. Hiç açılamayan sınıflarımız vardı bizim. 7. sınıflar 10. sınıflar aslında öncelik olarak dikkat alanımızda tutuyoruz. Sınav grubunda olan çocuklarımız var, Staja başlayacak olan öğrencilerimiz var. Onları göz önünde tutuyoruz. Söylediğim gibi salgının seyrine bağlı olarak bunlardan hangisinin hayata geçeceğini, yaklaşık 15 gün kala açıklamış oluruz.” ifadelerine yer verdi.

ZİYA SELÇUK: “ÖĞRETMENLER AŞILANACAK”

Öğretmenlerin aşılanması hakkında gelen soruya da cevap veren Bakan Selçuk, “Bütünsel olarak toplumda yaygın aşılanmanın olması bağışıklık açısından kritik. Bizim öğretmenlerimizin aşılanmasının kritik bulmamızın sebebi çocukların taşıyıcı olma riskini dikkate almamız. Öğretmenlerin aşılanması, virüsün evlere yayılmasını önleme açısından önemli.” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarına göre 15 Şubat 2021 tarihinde okullar kademeli olarak yüz yüze eğitime açılması bekleniyor. Ayrıca okulların açılmadan önce de öğretmenlerin zorunlu aşı olması da beklenebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.