Başiskele’nin İmar Komisyonu Başkanı Belli Oldu!

Başiskele’nin İmar Komisyonu Başkanı Belli Oldu!

31 Mart Pazar günü gerçekleştirlen yerel seçimlerde Başiskele Belediye Başkanı seçilen Yasin Özlü’nün başkanlığındaki ilk meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi.

ABONE OL
21 Ocak 2021 15:54
Başiskele’nin İmar Komisyonu Başkanı Belli Oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katılırken, toplantının başkanlığını yapan Yasin Özlü kısa bir selamlama konuşması yaparak, “Yerel seçimlerin hemen ardından ilk toplantımızı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hep birlikte önümüzdeki beş yıl içinde muhalefetiyle, iktidarıyla güzel hizmetleri yapacağız” ifadelerini kullandı.

EN ÖNEMLİ MADDE BAŞKANVEKİLLİĞİ SEÇİMİ OLDU

Toplantının en önemli gündem maddesi ise başkanvekilliği seçimi oldu. Gizli oylamayla yapılan başkanvekilliği seçiminde birinci başkanvekili Hasan Numan Tonka, ikinci başkanvekili olarak ise Sadullah Keleş önerildi. Muhalefet kanadından bir öneri gelmedi. Yapılan gizli oylama neticesinde Hasan Numan Tonka ve Sadullah Keleş, 19 kabul ve 5 çekimser oyla başkanvekilliklerine seçildi. Oylamada iki oy geçersiz sayıldı. Toplantıda yapılan gizli oylamada katip üyesi olarak Melih Özkaraaslan ile Saim Anlağan seçildi. Encümen üyeliği için ise Nurettin Hoylan ile Şakir Özkaraaslan seçildi. Muhalefet kanadından önerilen Kadir Öztonga ve Emine Özkar ise reddedildi.

SADULLAH KELEŞ OLDU

Başiskele Belediyesinin yeni imar komisyonu başkanı ise Sadullah Keleş oldu. Keleş’in yanı sıra Serhat Beyazıt, Adilay Furuncu, Metin Demir ve Saadet Partili Mustafa Gürsoy komisyona oy birliğiyle seçildi. Başiskele Belediyesinde plan ve bütçe komisyonu başkanı geçen dönem olduğu gibi Hasan Numan Tonka okdu. Zülküf Tanta, Muzaffer Can, Veyael Boyuneğmez ve Zeki Karataş komisyona seçilen diğer isimler oldu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.